Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Dlouho kvetoucí trvalky do polostínu: 7 druhů pro vaši zahradu

Dlouho kvetoucí trvalky do polostínu: 7 druhů pro vaši zahradu

Oživte svou zahradu trvalkami, ze kterých budete mít radost po velmi dlouhou dobu. Dlouho kvetoucí trvalky do polostínu vypadají krásně na každém záhonu, protože kvetou mnohem déle než běžné trvalky. V zahradnictví najdete nespočet takových druhů, kterým se v polostínu velmi dobře daří. A dokonce v polostínu i velmi bohatě kvetou.

Nádherné druhy na zahradu

Existuje pochopitelně obrovské množství květin, které můžete pěstovat v polostínu. Dlouho kvetoucí trvalky do polostínu najdete v každém zahradnictví. Zde vám představíme sedm nádherných trvalek, které na zahradě vypadají úžasně. A pochopitelně vám i řekneme, co můžete očekávat od jejich květů a listů. Záleží pouze na vás, jakou z těchto rostlin si vyberete pro svůj záhon.

Čechrava (Astilbe)nádherné květenství a mnoho barev
Dlužicha (Heuchera)netradičně zbarvené listy a jemné květy na dlouhých stoncích
Mitrovnička (Tiarella)kvete dlouho, má jemné květy
Čemeřice (Helleborus)velké, nápadné květy, kvete i v zimě
Bohyška (Hosta)velké, atraktivní listy a středně velké květy, kvete po dlouhou dobu
Popelivka (Ligularia)výrazně žluté květy a velké listy
Kokořík (Polygonatum)velmi jemná rostlina s malými, bílými kvítky
květiny trvalky

Oživte své záhony

V každém záhonu by měly být různé rostliny podle toho, jak dlouho kvetou a v jakém období kvetou. Jedině to vám zajistí, že budou záhony na zahradě neustále rozkvetlé. Právě z tohoto důvodu byste měli mít na zahradě mnoho druhů rostlin. V každém záhonu by se měly nacházet:

  • vysoké trvalky s velkými květy,
  • kvetoucí keře,
  • menší květiny,
  • jednoleté rostliny.

Jednoduše poskládejte květinový záhon tak, aby tam byly vyšší i nižší rostliny, trvalky i jednoletky. Myslete samozřejmě i na dobu kvetení. Myslete jednoduše na to, abyste měli bohatou škálu rostlin na každém záhonu s květinami. A budete si užívat květy po celou sezónu.