Ekologický hrdina

Hlavní stránkaEkologický hrdina

Třídění odpadu

Svým způsobem života každý obyvatel České republiky vyprodukuje průměrně 3,5 tuny veškerého odpadu ročně. Asi si dokážete představit, jak obrovský dopad by takové množství odpadu mělo na životní prostředí, pokud by všechno skončilo pouze na skládkách. Dobrou zprávou ovšem je, že je v silách každého z nás omezit množství odpadků putujících přímo do spalovny či na skládku. Stačí se poučit, jak správně třídit odpad.

Kompostování 

Každý zná kompostování na zahradě, ale co když zahradu nemáte? Ani v tomto případě nemusíte o výživný kompost pro vaše pokojové rostliny a rostliny na balkoně a na oknech přijít. Kompostovat můžete na balkoně, dokonce i v bytě!

Jedlá soda 

Jedlá soda má v domácnosti všestranné využití. Použít ji můžete na jakoukoliv špínu v domácnosti, má vynikající výsledky při péči o tělo a řadu zdravotních přínosů. Je až udivující, na co vše lze sodu bikarbonu použít. Ačkoliv jsou její výsledky zaručené, stejně si je nejlépe ověříte, až ji sami vyzkoušíte. Abyste však mohli zázračný bílý prášek efektivně využívat, je dobré znát i nežádoucí účinky jedlé sody.