Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Jak vybrat náplň do tiskárny. Zvolit kvalitní originál, nebo nízkou cenu?

Jak vybrat náplň do tiskárny. Zvolit kvalitní originál, nebo nízkou cenu?

Znáte to, zrovna něco nutně potřebujete vytisknout, ale zjistíte, že došla náplň v tiskárně. Vybrat ten správný toner do své tiskárny ale není nic složitého, jen je potřeba vědět, jak na to. Proto pro vás máme přehledný manuál, abyste dál tiskli kvalitně. Pojďte se začíst, později můžete třeba i tisknout.

Jakou tiskárnu vlastním?

Zásadním krokem je nejprve přesně identifikovat, jakou tiskárnu máme. Základními údaji jsou značka, modelová řada a označení (číslo) tiskárny.  Tyto informace obvykle najdeme na přední nebo zadní straně tiskárny, případně v návodu k použití.

Výběr barvy

V závislosti na typu tiskárny budeme potřebovat jednu nebo více náplní. Barevné tiskárny často vyžadují čtyři různé tonery, a to černý (K), azurový (C), purpurový (M) a žlutý (Y). Musíme si tedy ujasnit, kterou z barev potřebujeme nahradit.

Originál, nebo nižší cena?

Dále nastává rozhodnutí, zvolíme originální nebo alternativní toner? Originální toner je ten, který je vyrobený přímo výrobcem tiskárny. Zaručuje kompatibilitu, vysokou kvalitu a spolehlivost. Nevýhodou však je, že se může značně prodražit. Platíme totiž nejen za samotný produkt, ale i za značku. Mezi nejznámější výrobce originálních tonerů patří značky Brother, Canon nebo HP.

Alternativní toner pak označuje náplň, která je sice kompatibilní s naší tiskárnou, ale vyrobila ji jiná společnost. Spojuje v sobě výhody levného, ale zároveň kvalitního tisku. Kvalita může kolísat mezi jednotlivými výrobci, cena je však nižší než u originálních tonerů. Pokud se rozhodneme, že nepotřebujeme špičkovou kvalitu a raději něco málo ušetříme a zvolíme alternativní toner, pak je důležité vybírat ověřené značky. Ideálně takové, které mají dobré recenze a zajišťují kompatibilitu a určitou úroveň kvality. Například alternativní tonery TOREX mohou ušetřit až 40 % tiskových nákladů a jsou oblíbené pro svou velmi dobrou kvalitu.

Výtěžnost aneb efektivita tištění

Při výběru tonerů se také setkáme s parametrem zvaným výtěžnost. Ten nám pomáhá odhadnout, kolik stránek dokáže toner vytisknout, čímž poznáme, jak je efektivní. Díky tomu si můžeme nákup tonerů lépe plánovat, a předejdeme tak situacím, kdy nám toner nečekaně dojde.

Jakmile známe všechny potřebné informace, jsme si jistí, který typ toneru je kompatibilní s naší tiskárnou, jaká barva nám chybí a zda chceme originální nebo alternativní toner, máme vyhráno. Výběr správného toneru je snadný, když víme, na co se zaměřit. Tak… a tiskneme dál!

Zdroj: https://www.pcporadenstvi.cz/pruvodce-vyberem-naplne-do-tiskarny-vite-jak-na