Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

DomácnostOndra

Nejlepší zubní pasta na bělení zubů

Nejlepší zubní pasta na bělení zubů

Určitě to všichni dobře znáte. Díváte se na televizi, do novin, časopisů a všude vidíte jenom čistě zářivé bílé zuby. Tímto vším je nám masírováno, že i my bychom měli chtít krásné bílé zuby. Nejedná se o jenom čistě záležitost esteticky, ale také správná péče o náš chrup ovlivňuje naše zdraví. Díky tomu můžeme v budoucnu předejít bolesti zubů, ale také návštěvě zubního lékaře.

S přibývajícími lety se na zubní sklovině usazují pigmentace, které pramení z našich každodenních rituálů a stylu života. Nejčastěji se jedná o léky, časté pití kávy, černého čaje, kouření cigaret nebo třeba také některé nemoci. Tyto nastřádané nežádoucí pigmenty dokáže bělící pasta odstranit. 

Pasta na bělení zubů funguje na principu abrazivních částic, které odstraňují ze zubní skloviny usazené pigmenty. Součástí bělících zubních past jsou také aktivní látky. Může se jednat o malé množství peroxidu, aktivního uhlí. Často se do těchto zubních past může přidat zázvor, mořská sůl, jedlá soda, kurkuma apod.

Na trhu určitě najdete velké množství nejlepších zubních past na bělení zubů, ale jak si mezi nimi správně vybrat? Proto jsme se rozhodli, že sepíšeme tuto recenzi, aby byl pro vás výběr, co nejvíce nejsnazší. Jakmile budete mít kvalitní zubní pastu, tak se také zaměřte na správný zubní kartáček.

TOP 3 nejlepší zubní pasty na bělení zubů

 • Objem: 100 ml
 • Podíl přírodních surovin: 100%
 • Orientační cena: 179 Kč
 • Vhodná pro citlivé zuby
 • Objem: 75 ml
 • Podíl přírodních surovin: 99,5%
 • Orientační cena: 105 Kč
 • Bez fluoru
 • Objem: 25 ml
 • Podíl přírodních surovin: 100%
 • Orientační cena: 189 Kč
 • Vyrobena na Slovensku

Ben & Anna Zubní pasta proti zbarvení zubů

Potěší vás mentolově svěží pocit v ústech, ale také to, že  účinně bojuje proti zbarvení zubů a pomáhá chránit citlivou zubní sklovinu.

+ perfektně vybělí zuby

+ zbavíte se zubního plaku

+ zanechá příjemný pocit v ústech

+ stačí malé množství a vydrží dlouho

Pasta příjemně pění a už během čištění budete vnímat svěžest, která se rozvine ve vašich ústech. Neobsahuje žádné ftaláty, parabeny, mikroplasty SLS ani formaldehyd.

Co vás určitě může velmi potěšit kromě zářivých zubů je skutečnost i ta, že výrobek je vhodný pro citlivé zuby, není testovaný za zvířatech a je 100% přírodní. Mimo to, díky koupení tohoto výrobku podpoříte ekologický projekt One Earth – One Ocean, který usiluje o vyčištění oceánů, a to nejen od plastů, ale i ropy či různých chemikálií.

laSaponaria Ochranná zubní pasta – zázvor a citrón BIO (75 ml)

+ perfektně vybělí zuby

+neobsahuje fluor

+ krásně voní

Tato pasta nás dokonale nadchla příjemnou chutí, díky příměsím jako zázvor citron a badyán. Také vás může potěšit, že i dokonale voní.

K velkým benefitům této pasty je to, že má ekologický původ a zpracování surovin hlídá certifikát Cosmetici Biologici. Koupí tohoto produktu podpoříte místní malé farmáře, sociální projekty ale i fair trade v Itálii.

 Lavera Zubní pasta s mořskou solí Neutral (75 ml)

Značka Lavera patří mezi průkopníky biokosmetiky, kdy vznikla v roce 1987 a opírá se o sílu přírody. Zubní pasta s mořskou solí jemně a zároveň důkladně vyčistí vaše zuby, aniž by poškodila ústní mikroflóru.

+ jemně odstraňuje plak

+ předcházejí tvorbě zubních kazů

+ chrání před tvorbou zubního kamene

+ redukují problémy s dásněmi

Pokud toužíte vyzkoušet zubní pastu, která je bez fluoru a bez zbytečných chemikálií, tak jste na správném místě. Zprvu jsme se báli na chuť mořské soli, ale nemůžeme tomu nic vytknout. Skvěle čistí a poté zůstává příjemný pocit v ústech.

To že se jedná o bio kvalitu zaručuje také několik certifikací a to například: NaTrue nebo ECOCERT Cosmos Organic.

Kvitok Bylinkový zubní prášek (25 g)

Věděli jste, že si můžete vyčistit zuby i zubním práškem? 100% přírodní zubní prášek s obsahem kalciového prášku, bentonitového jílu a mátového prášku.

+ důkladně vyčistí zuby

+ normalizuje pH v dutině ústní

+ zubní sklovinu nepoškrábe

+ zanechá v ústech svěží pocit a příjemný dech

Pokud jste ještě nikdy předtím nezkoušeli zubní prášek, tak jej můžeme pouze doporučit. Používání není vůbec složité. Buď si můžete prášek nasypat na kartáček nebo kartáček ponořit do prášku. Dokonce jej můžete kombinovat i s jinou zubní pastou.

Potěší vás určitě, že se jedná o výrovek ze Slovenska, který se pyšní svojí kvalitou a několika certifikáty.

Ben & Anna Zubní pasta pro bělení zubů s aktivním uhlím (100 ml)

Zubní pasta s aktivním černým uhlím, vybranými oleji a extrakty z bylin dokonale vybělí vaše zuby. Neobsahuje ftaláty, parabeny, mikroplasty SLS ani formaldehyd.

+ bělí zuby zcela přírodní cestou

+ stačí použít malé množství

+ zanechává pocit svěžesti

+ dobře odstraňuje zubní plak

Nemohli jsme odolat dalšímu výrovku ze série od Bena & Anny. Možná se divíte, proč je černé uhlí součástí zubní pasty. Aktivní černé uhlí díky svým adsorpčním vlastnostem na sebe totiž dokáže navázat velké množství nečistot.

Co vás určitě může velmi potěšit kromě zářivých zubů je skutečnost i ta, že výrobek je vhodný pro citlivé zuby, není testovaný za zvířatech a je 100% přírodní. Mimo to, díky koupení tohoto výrobku podpoříte ekologický projekt One Earth – One Ocean, který usiluje o vyčištění oceánů, a to nejen od plastů, ale i ropy či různých chemikálií.

Urtekram Bělící zubní pasta s mátou BIO (75 ml)

Pokud máte rádi chuť ale vera, tak určitě musíte vyzkoušet tuto zubní pastu. Ta i s dalšími látkami léčí drobná poranění, záněty, také chrání chrup před vznikem zubního kamene.

+ bělící účinky

+ 100% přírodní

+ bez fluoru

+ pasta nepění

Zubní pasty Urtekam čistí dokonale přírodně. Hlavní složkou je prášková křída ze dna moře stará milióny let – díky ní má tato zubní pasta jemnou přírodní našedlou barvu.

Určitě vás také potěší, že i tato bělící zubní pasta obsahuje certifikát EcoCert, který hlídá kvalitu surovin, jejich původ a čistotu.

Jak vybrat zubní pastu na bělení zubů?

Trápí vás žluté zuby? Určitě vás už napadlo jít problém řešit do drogerie či lékárny, kde lze koupit celou řadu bělících zubních past. Jak ale takovou zubní pastu vybrat, aby se snaha neminula s účinkem? Pomoct vám v tom mohou faktory, na základě kterých můžete bělící zubní pastu vybrat. Patří k nim:

Úroveň zabarvení zubů

Bělící zubní pastu můžete vybírat podle stupně zabarvení vašich zubů, přitom rozlišit lze tři úrovně zabarvení zubů: mírné, střední a výrazné zabarvení zubů. S mírným zabarvením zubů, které většinou způsobí pití kávy, čaje nebo červeného vína, si poradí většina bělících past, které obsahují bělící složky nebo zuby čistí díky abrazivním složkám. Pro odstranění středního stupně zabarvení zubů je potřeba sáhnout po zubních pastách s obsahem peroxidu vodíku, který jako jediný účinně bojuje se zažloutnutím zubů. Tyto pasty mohou být účinné také u výrazného zabarvení zubů. Ještě účinnější je jejich kombinace se zákrokem zubního hygienisty.

Aktivní složky v bělící pastě

Když proniknete do tématu bělení zubů hlouběji, zjistíte, že bělící zubní pasty obsahují různé aktivní složky, na jejichž základě bělí zuby více nebo méně. K aktivním složkám bělících zubních past patří enzymy (papain, bromelin), bioaktivní uhlí, peroxidy a různá abraziva.

Abrazivita zubní pasty

Abraziva jsou běžnou součástí bělících zubních past, ve skutečnosti však zuby přímo nebělí. Abraziva obrušují zubní sklovinu, čímž ji zbavují vnější pigmentace. Abraziva také pomáhají lépe odstraňovat plak. Jako abrazivum v zubních pastách se nejčastěji využívá uhličitan vápenatý, oxid křemičitý nebo hydrogenfosforečnan vápenatý.

Obsah fluoridů

Bělící zubní pastu lze vybírat i podle obsahu fluoridu. Jeho obsah v zubních pastách má svůj důvod. Fluoridy jsou v zubních pastách obsaženy v nejrůznějších formách a množství. Jsou prevencí zubního kazu, zvyšují odolnost zubní skloviny proti působení kyselin a podporují reminalizaci zubů. Zubní pasty s obsahem fluoridu mohou mít terapeutický účinek (když obsahují fluoridů více) nebo kosmetický účinek (běžné množství fluoridů v pastě). Protože však nadměrné dávky fluoridu způsobují zdravotní potíže (problémy se štítnou žlázou, s kostmi, trávením) a fluorid získáváme i z potravy, je potřeba být na jeho množství opatrný. A protože děti snášejí příjem fluoridu ještě hůře, není v pastách pro děti do 6 let vůbec obsažený.

Objem, barva a konzistence

Bělící pasty se mohou lišit nejen svou účinností a obsahem bělících složek, nýbrž i svou barvou (například černé aktivní uhlí barví pastu do černa, kurkuma, která se do zubních past také často používá, zase do žluta). Zubní pasty se mohou lišit i svou konzistencí. Už jste někdy používali zubní pastu ve formě prášku? Malé množství prášku se nanese na zubní kartáček a poté se zuby vyčistí obvyklým způsobem.

Certifikáty a další označení

Bělící zubní pasty lze vybírat i podle jejich dalších označení. Zaujmout vás mohou různé BIO certifikáty, které zaručují použití surovin v BIO kvalitě. Většina bělících zubních past neobsahuje živočišné složky, a proto jsou vhodné pro VEGANY.

Nejčastější otázky ohledně výběru zubní pasty na bělení zubů

Co způsobuje žloutnutí zubů?

Žloutnutí zubů může mít několik příčin. K častým patří konzumace jídla a pití, které zuby barví (káva, čaj, červené víno), dále kouření cigaret (i žvýkání tabáku) nebo užívání některých léků. Žloutnutí zubů způsobuje také nahromaděný plak při nedostatečné zubní hygieně. Za žlutými zuby může stát stáří nebo geny.

Jakou bělící zubní pastu pro kuřáky?

Vzhledem k tomu, že se skvrny na zubech od kouření odstraňují velmi těžko, je potřeba zvolit zubní pasty s vyšším bělícím účinkem, tedy určitě s obsahem peroxidu vodíku.

Jsou bělící pasty vhodné pro děti?

Dětem se používání bělících past nedoporučuje vzhledem k možnému narušení jejich skloviny. Lepší je vždy zvýšit zubní hygienu, omezit příjem cukru a případný čaj, který zuby zabarvuje, nahradit obyčejnou vodou.

Jakou bělící zubní pastu pro citlivé zuby?

Pokud chcete zuby vybělit, ale zároveň je máte citlivé, sáhněte po bělící zubní pastě, která toto zohledňuje. Na trhu je celá řada bělících zubních past, které mají upravené složení tak, aby vyhovovaly citlivým zubům. Jsou to pasty s menším množstvím abraziv a vyšším obsahem látek, které citlivé zuby zklidní.

Za jak dlouho jsou vidět výsledky?

To, za jak dlouho uvidíte výsledky po bělení zubů, závisí na míře jejich zabarvení a na typu použité bělící pasty. Už po týdnu byste však měli vidět první výsledky.

Čemu se při bělení zubů vyvarovat?

Při bělení zubů se vyvarujte použití přípravků, které by mohly poškodit zubní sklovinu, jako je jedlá soda nebo kyselina citrónová. Po profesionálním bělení zubů v ordinaci je vhodné alespoň 48 hodin dodržovat bílou dietu. Při té se vyhnete veškerému barevnému jídlu a nápojům (káva, čaj, ovocné šťávy, víno). Pozor si dejte také na pití džusů. Stoprocentní ovocné šťávy změkčují zubní sklovinu, následným bělením zubů pak můžete zuby poškodit.