Recenze na Bio-D přípravek na mytí nádobí (Moje zkušenost)

Čvn 18, 2023 | Domácnost, Ondra

Hlavní stránkaDomácnostRecenze na Bio-D přípravek na mytí nádobí (Moje zkušenost)

Ondřej Smolen

Hledám témata, která vás zajímají a snažím se k nim vytvořit odpovídající obsah, aby jej každý pochopil a pomohl mu.

Patříte mezi ekologické domácnosti, které přemýšlejí nad tím, jak ještě více snížit svou ekologickou stopu nebo chcete jen vyzkoušet něco nového? Ať tak či onak, vaší pozornosti nesmí ujít Bio-D přípravek na mytí nádobí s vůni růžového grapefruitu.

Šetrný k životnímu prostředí, na mastnotu jako ďas

Bio-D přípravek na mytí nádobí pochází z Velké Británie a je ekologický od obsahu až po víčko. Má čirou, poměrně hustou konzistenci. V porovnání s jinými ekologickými přípravky, které jsem v minulosti vyzkoušela, je to velice milé zjištění. Řídká konzistence a malá pěnivost – to jsou vlastnosti, které mi u ekologických přípravků překážely. Díky příliš tekuté konzistenci produkt velice rychle ubýval a lahvička byla hned prázdná. To ovšem neplatí v případě Bio-D přípravku na mytí nádobí.  Výrobce uvádí, že na plný dřez stačí 10 – 15 ml přípravku, což odpovídá zhruba dvěma až třem čajovým lžičkám. Po nanesení na houbičku a styku s vodou začne ihned pěnit, stačí ho tak opravdu malá kapka.

Prostředek se vyznačuje výbornou mycí schopností, za což vděčí složkám zvaným Anionic Surfactant. Jedná se o aniontové mycí tenzidy, které zvyšují mycí schopnosti produktu a snadněji odstraňují všechny nečistoty. Kromě toho produkt dále obsahuje:

  • chlorid sodný – pod tímto chemickým názvem, který známe ze školních lavic, se ukrývá obyčejná kuchyňská sůl. Kromě toho, že je nepostradatelným pomocníkem v dochucování pokrmů, disponuje také silnou odmašťovací a čistící schopností. Skvěle si například poradí se skvrnami od kávy či čaje.
  • kyselinu citrónovou – najdeme jí v citrusových plodech, ale můžeme si ji koupit také v supermarketu ve formě jemného prášku. Stejně jako sůl je i kyselina citrónová silným odmašťovačem, dezinfikuje a odstraňuje zápach.
  • limonene – jedná se o látku, která se nachází v mnoha rostlinách a plodech, například v růžích či citrusových plodech. V přírodních produktech se používá jako parfemace.
  •  linalool – rovněž se nachází v mnoha rostlinách a stejně jako limonene slouží k parfemaci přírodních produktů.

Obsažené složky vynikají silnou čistící a odmašťovací schopností. Dokonce tak silnou, že jsem naprosto bez problémů umyla pánvičku od oleje, a to se mi u jiných přírodních prostředků na nádobí ještě opravdu nestalo. Co mě baví na tomto mycím prostředku je snadná oplachovatelnost. Nemusím tedy vyplýtvat litry vody, abych si byla skutečně jistá, že na talíři nebo ve sklenici nezbyla ani trocha saponátu. Jistě mi dáte za pravdu, že džus s příchutí jaru není opravdu žádná lahůdka.

Eco uvnitř i navenek

Bio-D přípravek na mytí nádobí je ekologický nejen složením, které je doslova nadupané přírodními složkami, ale i svým obalem. Ten je vyrobený ze 100% recyklovaných materiálů. Neprůhledné láhvi bílé barvy dominuje pestře oranžová etiketa ověnčená hned několika certifikáty.  Bio-D přípravek se chlubí certifikátem Cruelty Free International, který informuje o tom, že přípravek nebyl testován na zvířatech. Samozřejmostí je také certifikát Vegan Society informující uživatele o tom, že právě tento produkt neobsahuje žádné živočišné přísady. Tohle ocení především vegani.

Láhev o objemu 750 ml skvěle padne do ruky. Je měkká dost na to, aby se mycí prostředek snadno dávkoval, ale zbytečně se jim neplýtvalo. Zaklápěcí víčko lze snadno otevřít a zase zavřít i jednou rukou. Bio-D mycí prostředek je nejen efektivní čistič, ale také krásný designový prvek, který ozdobí každou kuchyň.

Vůně čistoty

Dle etikety má přípravek na ruční mytí nádobí vonět po růžovém grapefruitu. Citrusové ovoce z mycího prostředku cítím jen velmi vzdáleně, nicméně vůně je to opravdu svěží, krásná a čistá. Po předchozích zkušenostech s ekologickými prostředky na mytí nádobí jsem zastávala názor, že mastnotu a připáleniny zdolám pouze s pomocí klasického saponátu. Eko prostředky jsem používala pouze na mytí  méně špinavého nádobí, jako jsou například skleničky od džusu nebo vína. Po vyzkoušení Bio-D přípravku na mytí nádobí však názor ráda měním. Grepový mycí přípravek získává stálé místo na mém kuchyňském dřezu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikněte na hvězdičky pro hodnocení!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ondřej Smolen

Hledám témata, která vás zajímají a snažím se k nim vytvořit odpovídající obsah, aby jej každý pochopil a pomohl mu.

Mohlo by se Vám také líbit …