Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Šikovný pomocník na cesty i do dílny. 5 důvodů, proč si pořídit aku kompresor

Šikovný pomocník na cesty i do dílny. 5 důvodů, proč si pořídit aku kompresor

Akumulátorové kompresory zažívají v posledních letech obrovský boom. A není divu. Oproti elektrickým modelům nejste odkázáni na zásuvky ani prodlužovačky. Tak už dost povídání, tady je pět důvodů, proč by aku kompresor neměl chybět ani ve vaší dílně.

Akumulátorový kompresor je tichý, lehký a můžete jej snadno přenášet a používat kdekoliv potřebujete. I přesto, že oproti klasickým elektrickým kompresorům zpravidla nedosahuje takového výkonu, zastane spoustu práce. Využijete jej nejen při dohušťování pneumatik, bude se vám hodit i v případě, pokud často pracujete s pneumatickým nářadím nebo třeba při úklidu v dílně.

Pokud váháte, jestli je aku kompresor pro vás tím pravým, možná vám napoví následující řádky. Přinášíme 5 důvodů, proč po tomto šikovném pomocníkovi sáhnout, nebo alespoň zvážit jeho pořízení. Podíváme se na největší výhody akumulátorových kompresorů a jak mohou konkrétně usnadnit a zpříjemnit práci.

1. Mobilita a nezávislost na elektřině

S aku kompresorem můžete pracovat opravdu kdekoliv, i tam, kde není zásuvka. Je lehký a kompaktní, takže se snadno přenáší. Díky tomu je ideální pro práce na zahradě, na cestách nebo při kempování. Navíc u něj nenajdete žádné kabely, které by vám mohly při práci překážet. Konečně se tak můžete 100% soustředit pouze na to, co právě děláte.

2. Univerzálnost použití

Akumulátorový kompresor využijete k huštění pneumatik aut, kol, nafukovacích bazénů či sportovního vybavení. Hodí se také k vyfukování prachu z těžko přístupných míst. Navíc k němu můžete snadno připojit různé příslušenství, a dokonce ho použít i jako pohon pro pneumatické nářadí.

Zdroj: Fieldmann

Náš tip: Baterii ke kompresoru můžete v rámci akumulátorového systému použít jako pohon i pro další nářadí či zahradní techniku stejného výrobce.

3. Úspora času a námahy

Zapomeňte na ruční pumpičky a hektolitry potu. S akumulátorovým kompresorem zvládnete huštění pneumatik v rekordně krátkém čase a bez sebemenší námahy. Stejně tak se vám bude hodit při úklidu dílny – snadno se zbavíte prachu a nečistot i v těžko přístupných místech. Oceníte ho i při údržbě zahradní techniky, jako jsou sekačky nebo křovinořezy. Kompresor na baterii vám jednoduše usnadní práci a ušetří mnoho času, který můžete věnovat tomu, co vás opravdu baví.

4. Tichý provoz

Akumulátorové kompresory mají podstatně tišší chod než klasické kompresory. Díky tomu s nimi můžete pracovat, aniž byste rušili své sousedy, což přijde vhod především tehdy, pokud bydlíte v zastavěné oblasti. Konečně tak nebudete muset odkládat práci na konkrétní hodinu – můžete si dovolit používat aku kompresor i večer nebo brzy ráno.

5. Šetrnost k životnímu prostředí

Pokud vám záleží na ekologii a chcete se chovat zodpovědně k naší planetě, pak je aku kompresor jasnou volbou. Na rozdíl od benzínových kompresorů totiž neprodukuje žádné emise ani zápach. Můžete ho používat s čistým svědomím a vědomím, že neznečišťujete ovzduší a neškodíte životnímu prostředí. Navíc díky absenci spalovacího motoru je provoz tento typ kompresoru mnohem příjemnější i pro vás – nemusíte čichat nepříjemné výpary.

Zdroj: Shutterstock