Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Tipy, na co si dát pozor při výběru sandálů

Tipy, na co si dát pozor při výběru sandálů

Chystáte se vybrat sandálky na každodenní nošení? U takových modelů je důležité pohodlí. Často totiž v botách strávíme i celý den, pokud nás čeká nabitý program. A otlaky nebo bolavé puchýře nejsou těmi správnými společníky, které bychom chtěli do party. Pojďme se tedy podívat na to, jaké typy sandálů jsou ty nejpohodlnější a na co si dát při jejich výběru pozor!

Komfortní sandály nemusí být pouze bez podpatku. Pokud zvolíte správný typ, mohou vám na celodenní nošení s přehledem vystačit také módní sandály na podpatku či na klínku. Stačí to nepřehánět s tloušťkou a výškou podešve. Inu, všeho s mírou. Na co tedy brát zřetel při výběru sandálů, aby perfektně seděly?

Správná velikost je až na prvním místě

Dobře padnoucí boty jsou základ. Bez toho by nebyly pohodlné jak delší pouchůzky, tak ani krátký přesun, třeba z domu na zastávku. Příliš velké sandálky s podpatkem či bez jsou nebezpečné z toho důvodu, že v nich noha příliš „plave” a zvyšuje se riziko úrazu. Můžete tak lehce zakopnout. A to nechce žádná z nás!

V malých sandálech zase vyčuhují prsty ven, a tak si je můžete lehce zranit o asfalt nebo si můžete v horším případě skopnout palec. Značně bolestivá záležitost, věřte. Navíc vás budou malé sandály tlačit na patě, což pocítíte již během pár kroků. V létě nohy také více otékají, a tak by vás pak mohly menší sandály nepříjemně tlačit na nártu.

A jaká je ideální velikost sandálků? Ty by měly být o půl centimetru až centimetr větší než je délka vašeho chodidla. Pokud máte správnou velikost, máte z velké části splněno!

Výška podešve pro optimální pohodlí

Ano, i dámské sandály s podpatkem jsou pro mnohé komfortní obuví na celý den. Jehly to ovšem většinou nejsou. Ale sloupové nižší podpatky či kitten heels se postarají o příjemné souznění vašich nožek a tyto dámské sandále nebudete chtít z nohou sundat ani po celém dni! Další osvědčenou volbou jsou sandály na klínku. Ale ani u tohoto typu podešve to nepřehánějte s její výškou. Naopak příliš tenká podrážka zase není moc pohodlná, protože na ní pocítíte kdejakou nerovnost či kamínek.

Komfortní provedení pro minimalizaci otlaků

Pokud chcete minimalizovat riziko otlaků, podívejte se také na provedení svých vybraných sandálků. Sandály s uzavřenou patou na ní mohou po čase způsobit puchýře. Co je tedy nejlepší? Nejprve boty pořádně rozchoďte doma, ať si na ně zvyknete. Pohodlí tak bude maximální!

Hledáte komfort a jedinečný design? Rieker-eshop.cz splňuje obojí! Vybavte se obuví na celý rok a můžete s ní jako bonus sladit třeba také vkusnou kabelku.