Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Co léčí hlíva ústřičná: 3 zásadní informace o tomto zázraku přírody

Co léčí hlíva ústřičná: 3 zásadní informace o tomto zázraku přírody

Hlíva ústřičná se jednoznačně řadí mezi nejoblíbenější doplňky stravy, které jsou dostupné na českém (i zahraničním) trhu. Jaké jsou tedy pozitivní účinky hlívy na organismus a které konkrétní nemoci může vyléčit? V tomto článku vám představíme ty nejzásadnější informace o hlívě, které byste měli znát před jejím zakoupením a vyzkoušením. Možná zaujme právě vás!

Důležité informace o hlívě ústřičné

Hlíva ústřičná je všeobecně známa svými léčebnými účinky, avšak není vědecky nijak podložené, které konkrétní nemoci opravdu dokáže vyléčit. Je důležité také vědět, že hlíva ústřičná nijak nenahrazuje léčbu předepsanou odborným lékařem, který zná váš zdravotní stav, alergie a lékové interakce.

Před zahrnutím hlívy ústřičné do léčby nemoci nebo jako prevence se vždy poraďte se svým lékařem nebo jiným odborníkem. I když má hlíva ústřičná potenciál k podpoře zdraví, každý člověk je jiný a rovněž jeho reakce mohou být odlišné.

Co může léčit hlíva ústřičná?

Některé vědecké studie ukázaly, že hlíva ústřičná má antibakteriální a antivirové vlastnosti, a proto může potlačovat působení některých bakterií a virů na na organismus.

Někteří lidé využívají účinků hlívy ústřičné také k alternativní léčbě rakoviny a srdečních onemocnění. Tyto léčebné postupy však doporučujeme konzultovat s onkologem nebo kardiologem.

Hlíva ústřičná zvyšuje obranyschopnost organismu

Během celého roku se každý z nás snaží posilovat svou imunitu a zkoušíme další a další nové produkty z lékáren nebo e-shopů. Mezi jeden z nich patří také hlíva ústřičná, která může zvyšovat přirozenou obranyschopnost organismu. Toho využívají nejen dospělí, nýbrž také děti.

Hlívu ústřičnou jako doplněk stravy můžete zakoupit ve formě tabletek i sirupů. Klíčovými látkami posilujícími imunitu jsou beta-glukany, které jsou obsaženy v hlívě. Díky obsahu vlákniny také hlíva podporuje zdravé trávení.