Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Domácnost

Levné ploty z Polska: výhody a nevýhody v roce %%currentyear%%

Levné ploty z Polska: výhody a nevýhody v roce %%currentyear%%

Plánujete nový plot kolem pozemku? Moderní vzhled a kvalitní materiál je základem, který každý hledá. V českých obchodech uvidíte jednu velkou nevýhodu, kterou je jejich cena. Levné ploty z Polska se proto stávají mnohem oblíbenější, protože za českou cenu si můžete pořídit hned tři. To je jeden z největších důvodů, proč lidé jezdí k našim sousedům pro nové produkty.

Proč nakupovat v Polsku?

Cena hraje obrovskou roli v rozhodnutí, které uděláte. Levné ploty z Polska jsou obrovským lákadlem, protože cena je asi třetinová oproti stejnému produktu v Čechách. Z tohoto důvodu musíte velmi dobře přemýlšet nad tím, jestli pro vás nebude Polsko lepší možností. Jestli žijete blízko hranic, můžete si tam navíc zajet snadno a poměrně levně sami. Díky tomu nemusíte ani řešit dopravu a hlavně cenu za dopravu až domů.

  • cena – nejspíš největší benefit nákupu v Polsku,
  • dostupnost – do Polska si můžete snadno zajet a plot si dovézt sami.
kovový plot masivní

Nevýhody polských plotů

Všechno má své klady i zápory. To je naprosto normální. Ploty z Polska mohou být někdy trochu méně kvalitní, pokud si nezvolíte správného výrobce. Proto se musíte hodně dívat na zkušenosti a recenze od ostatních. Kromě toho má nákup plotů z Polska i pár dalších nevýhod.

Je pouze na vás, abyste se rozhodli, jestli je pro vás překážkou trocha nepohodlí nebo třetinová cena. Každý to má trochu jinak a možná si rádi připlatíte, když se o nic nemusíte zbytečně starat. To je vaše volba. Tyto nevýhody vás mohou trochu odradit. Nejsou velké, ale musíte o nich vědět ještě před nákupem nového plotu.

RozměryVětšinou si nelze domluvit plot na míru.
HmotnostJednotlivé části plotu jsou velmi těžké.
Malý výběrV oblasti barev nemáte velký výběr.
ZárukaReklamace takového produktu bude mnohem složitější než v Čechách.
MontážInstalaci musíte zvládnout sami, i když si necháte plot dovézt domů.