Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Domácnost

Pořiďte si zahradu snů

Pořiďte si zahradu snů

Od toho, abyste si založili zahradu snů, vás dělí několik jednodušších, ale také složitějších kroků. Každopádně jde o velmi vzrušující záležitost, na jejímž konci vás čeká opravdu příjemná odměna. Užijte si léto na zahradě, která je zhmotněním vašich nejtajnějších přání. V prvním kroku si představte, jak byste si přáli, aby vaše zahrada vypadala. Chcete na své zahradě pěstovat květiny nebo zeleninu? Přejete si spíš, aby byla v parkovém stylu? Nebo chcete mít raději zákoutí s antickými sochami a kovovou lavičkou, která se skrývá ve stínu šeříků? Svá přání a fantazie si napište na papír.

Rozvržení zahrady a kvalita půdy

Rozplánujte si vaši zahradu na papír. Navrhněte, jaké rostliny a jaké prvky byste na ni chtěli umístit. Zvažujte také výšku, barvu a vzhled rostlin. Vaše zahrada tak získá určitou harmonii. Dále ověřte typ půdy, který máte na zahradě. V případě nutnosti dodejte do půdy kompost, aby se zlepšila její struktura a schopnost vyživit rostliny.

Nebojte se netradičních experimentů

Zahrada je živý prostor, který se může časem vyvíjet. Buďte otevření změnám a sledujte aktuální trendy. Je možné, že vás některý z nich osloví a budete ho chtít aplikovat i na své zahradě. Nebojte se experimentovat s různými netradičními rostlinami, designovými prvky a dekoracemi, které budou vyjadřovat váš osobitý styl.

Osvětlení na zahradu

Mezi ideální zahradní předměty patří různé zahradní sošky, netradiční květináče nebo zahradní svítidla, která jsou napájena solární energií. Mezi tato osvětlení patří například venkovní svítidlo Solar, které má tvar sloupku a je vyrobeno z nerezové oceli. Na horní části je umístěn solární panel a hned pod ním je prosklená část, která produkuje teplé bílé světlo. Tento typ svítidla vám pomůže na vaší zahradě vytvořit opravdu romantickou atmosféru. Dalším benefitem je, že je jeho instalace naprosto rychlá a bez problému.

Pokud si chcete na zahradě osvětlit širší prostor, pořiďte si trio sloupkových zahradních svítidel, které jsou opět vyrobeny z nerezové oceli, jednoduše se zabodnou do země a můžete si tak vytvořit například osvětlení podél chodníku, což oceníte například při dlouhém večerním grilování. Po setmění na své zahradě díky tomuto osvětlení vytvoříte opravdu nezapomenutelnou atmosféru.

Kovové dekorace

Chcete-li své zahradě dodat romantičtější ráz, vyzkoušejte kovové dekorace. Kovový držák na květináč, který je vyroben ve stylu vintage kovové mřížky, dodá atmosféru každému zahradnímu zákoutí. Mřížku můžete připevnit na stěnu budovy nebo na dřevěnou zástěnu. Pořiďte si konvici v kovovém retro stylu, která vám bude užitečná při zalévání květin. Můžete ji také použít jako dekorativní prvek do relaxační zóny a vysadit do ní květiny nebo bylinky.

Vyšperkujte si zahradu

Mezi netradiční zahradní dekorace patří fontána Solar, která je poháněna solární energií a můžete ji tak nechat volně plout na svém zahradním jezírku. Tato fontána má tři různé trysky a výtlak vody dosahuje až 50 cm. Fontánka na zahradní jezírko bude těšit nejen vás, ale také vaše hosty.

Chcete-li podpořit drobný hmyz, pořiďte si na svou zahradu hmyzí hotel. Vybudujete tak dokonalou pozorovatelnu hmyzu pro své děti, které své poznatky využijí i ve škole. Hmyzí hotely jsou vhodné do každé zahrady, přitahují různé druhy hmyzích návštěvníků a zároveň jsou zajímavou zahradní dekorací.