Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Kde se usazuje zlato: Nejlepší místa pro hledání pokladu 2024

Kde se usazuje zlato: Nejlepší místa pro hledání pokladu 2024

Všichni, kdo milují hledání pokladů, chtějí najít zlatý poklad. Může se vám to podařit a nemusíte být piráti na rozbouřeném moži. Existuje mnoho mít, kde se usazuje zlato. A mnoho z nich se nachází také v Čechách. Podívejme se na druhy míst (i konkrétní místa), kde můžete s trochou štěstí a spoustou trpělivosti najít zlato. Obecně se jedná o tyto oblasti.

Řekypísek a štěrk
Plážepísek a štěrk
Ložiska v hornináchkřemenec, skály
Podzimní ložiskazemská kůra

Písek a štěrk u vodních toků

Řeky a potoky jsou úžasná místa, kde se usazuje zlato. Hledat musíte hlavně v písku a štěrku na samotném břehu. V Čechách najdete mnoho lokalit, která jsou pro tyto účely naprosto dokonalá a sjíždí se tam mnoho hledačů zlatých kovů (i pokladů). Z českých řek si můžete vybrat hned několik míst, na kterým máte velmi dobrou šanci něco najít. Rýžování zlata se můžete věnovat dokonce i v našem kraji. Navštívit můžete řeky:

  • Otava,
  • Olešnice,
  • Zlatá a Černá Opava,
  • Zlatý potok,
  • oblast Kašperských hor,
  • oblast Zlatých hor.
pláž písek

Hledání zlata na pláži

Skvělou možnost pochopitelně představují také pláže u moře a oceánů. Zlato se hromadí v písku nebo šterku na plážích. Díky erozi, kterou způsobuje mořská voda, se může dostat zlato i mnoho dalších minerálů až na pláž. S kvalitním detektorem kovu najdete nespočet pokladů a může se mezi nimi objevit také zlato. Stačí, když budete mít dost trpělivosti a štěstí. Na plážích se nachází obrovské množství pokladů, včetně nádherných minerálů nebo kousků zlata.

Naleziště zlata v horninách

Skály, křemenec nebo samotná země jsou skvělé zdroje drahých kamenů i kovů. Jistě znáte oblasti, kde se hodně objevují vltavíny. Stejným způsobem se v horninách může objevit také zlato. V důsledku eroze a sedimentace se dostává na zemský povrch nebo na povrch skal. Možná budete mít štěstí u větších i menších skal, které potkáte v lesích i na známých místech.