Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Historie značky Parkside až do roku 2024

Historie značky Parkside až do roku 2024

Kutilové z celých Čech znají značku Parkside. Historie značky Parkside je úzce spjatá s obchodem Lidl. Tento výrobce se stal významným dodavatelem pro všechny kutily široko daleko. Možná ale netušíte, odkud tato značka pochází nebo jak dlouho je již na trhu. Proto se dnes podíváme na historii této jedinečné značky a možná se dozvíte něco zcela nového.

Vznik značky

Společnost Parkside Tools vznikla v roce 1979 v německém městě Kirchlengernu. Jedná se o součást Lidl & Schwarz, a proto jejich produkty najdete hlavně v obchodech Lidl (a také Kaufland). V celé Evropě se nářadí této značky rozšířilo poměrně rychle, ale v posledních letech se stalo klíčové pro všechny kutily i profesionály.

V roce 2004 přišla společnost s první řadou aku nářadí. Značka se rychle stala velmi oblíbenou mezi všemi bez ohledu na to, jaké nářadí potřebovali. V roce 2013 dokonce získali ocenění Red Dot Award za svou aku vrtačku, protože měla jedinečný design i funkce. V první řadě tohoto nářadí nabízeli:

Nářadí dílna

Odkud nářadí pochází?

Značka je německá a vlastní ji skupina Einhell Germeny AG. Dodavatelem nářadí pro Lidl je společnost Kompernass a samotná výroba probíhá v Číně. To jistě není žádným překvapením. Můžete si být jistoti kvalitou, protože na ni dohlíží hlavní společnost, která tuto značku vlastní. Takže jde sice o čínskou montáž, ale podle německých standardů.

Nářadí pro laiky i profesionály

Značka Parkside vyrábí hned dvě řady nářadí. Každá z nich je přitom určená pro jiný typ lidí. Součástí historie značky Parkside je zajištění nejlepšího nářadí pro každého. Nezáleží na tom, jestli jde o člověka, který dělá jeden projekt za rok nebo řemeslníka, který ho využívá každý den. Právě proto také mají tyto dvě produktové řady.

Parkside hobbypro kutily, pro občasnou práci, dobrá kvalita i výkon
Parkside Performancepro profesionální řemeslníky, vysoká kvalita i výkon