Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Odmítá váš pes krmivo? Máme pro vás několik tipů, které ho mohou motivovat

Odmítá váš pes krmivo? Máme pro vás několik tipů, které ho mohou motivovat

Mnoho majitelů psů se za život setkalo s tím, že jejich mazlíčci odmítají jíst krmivo, které pro ně mají. Tento problém může být způsoben různými faktory, například špatnou chutí, nedostatečnou atraktivitou jídla nebo dokonce zdravotními problémy. V dnešním článku jsme si pro vás několik tipů, jak vašeho pejska k jídlu trochu motivovat.

Změna značky nebo typu

Někdy je důvod opravdu jednoduchý – může se prostě dostatečně nabažit konkrétní značky nebo typu krmení. Zkuste experimentovat s různými značkami, chutěmi a texturami. Každé krmivo pro psy může být trochu jiné, a třeba to další v pořadí bude vašemu psovi více vyhovovat.

Zkuste do krmiva přidat něco navíc

Přidání atraktivních přísad do jídla může působit jako lákadlo. Lososový olej pro psy, kuřecí vývar, řecký jogurt nebo čerstvé bylinky jako petržel nebo meduňka. To vše jsou přísady, které když přimícháte do granulí nebo jiného typu krmiva, mohou psa motivovat k jídlu. Pak naopak hrozí opačný problém a to, že se začne přejídat. Je potřeba tedy najít jistou rovnováhu.

Omezte pamlsky a lidské jídlo

Pokud vašeho pejska často krmíte pamlsky nebo zbytky vašeho jídla, pak se nemůžete divit. Jsou pro něj obvykle mnohem lákavější než granule, což může snížit chuť k jeho „obyčejnému psímu krmivu”. Je tedy potřeba přestat s rozmazlováním.

Pokud nic z toho nepomůže, může se jednat o nějaký zdravotní problém, proto je potřeba navštívit s vaším pejskem veterináře, který se na to podívá odborněji a případně vám pomůže najít ideální řešení.