Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Venkovní koberec je praktický a stylový doplněk exteriéru

Venkovní koberec je praktický a stylový doplněk exteriéru

V interiéru jsou koberce velmi oblíbené, jelikož nabízí komfort a skvěle vypadají. Nicméně nabízí se i outdoorové koberce, které lze využít třeba na balkoně nebo na terase. Máte tak možnost zútulnit i venkovní prostor kolem domu.

Rozmanitá nabídka

Na výběr máte z mnoha různých druhů venkovních koberců. Jedním z nich je umělá tráva – jde o zajímavý doplněk, kterým můžete vylepšit okolí bazénu, terasu či třeba dětské hřiště na zahradě. Kromě toho se však nabízí i modely, které se podobají klasickým interiérovým kobercům. Jsou akorát odolnější a zvládnou tak i venkovní podmínky. Vybírat přitom stále můžete ze spousty vzorů a barev a zvolit tak ideální kousek pro doladění exteriéru. Široký sortiment na vás čeká na nej-koberce.cz.

Optimální výběr

Velmi důležitý je materiál, častou volbou je polypropylen, jelikož je velmi odolný. Ovšem setkat se můžete i s bavlnou a dalšími přírodními materiály, jako je juta, sisal nebo bambus. Pokud hledáte zdobný koberec na balkon, pak není odolnost tak klíčová. Nicméně rohožka před dveře nebo koberec na terasu musí zvládnout i nepříznivé podmínky. Volba barvy a motivu pak už záleží jen na vašem stylu.

Pravidelná péče

Aby si venkovní koberec zachoval stále krásný vzhled, je důležité o něj pravidelně pečovat. Venku se přirozeně zašpiní, je proto třeba ho čistit. Předejdete tak usazení špíny a tvorbě plísní. Pro běžnou údržbu stačí vysavač, kartáč a voda. Kusové koberce lze však snadno prát i v pračce. V zimě je lepší schovat je do suchého interiéru – neustálá vlhkost je totiž nepříznivá a mohla by výrazně zkrátit životnost materiálu.

Rohožky a outdoorové koberce nabízí skvělý způsob, jak zkrášlit venkovní prostředí a zvýšit jeho praktičnost. Prostoru dodáte osobitý styl prostřednictvím jednoduchého doplňku.