Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Malování na kamínky inspirace nejen pro děti: 5 nápadů, co namalovat

Malování na kamínky inspirace nejen pro děti: 5 nápadů, co namalovat

Malování na kamínky je trend, který v posledních pár letech nabírá na popularitě. Už před nějakým časem se na různých místech začaly objevovat namalované kamínky, které zdobily různé motivy. Velmi rychle se tento druh zábavy dostal do povědomí veřejnosti. Malování na kamínky inspirace nejen pro děti – to najdete v dnešním článku.

Malování na kamínky inspirace pro děti i dospělé

Možná i vás malování na kamínky nadchlo. Jenže nevíte, co na kus šutru nakreslit. Rádi byste někde nechali svůj namalovaný kamínek, aby mohl udělat radost tomu, kdo ho najde. Malování na kamínky inspirace není nikdy dost, tak si zkuste vybrat některý z našich nápadů.

Tip první: zvířátka

To je klasika, která nezklame. Malovat zvířátka na kameny bude bavit děti i dospělé. Nabízí se všechno možné od berušek, včeliček, delfínů až po sovičky, pejsky, kočičky, myšky a mnoho dalšího.

Tip druhý: mandaly

Malování na kamínky inspirace přijde vhod pro chvíle, kdy třeba venku prší, a vy nevíte, co s volným časem. Pokud disponujete trpělivostí a citem pro detail, namalujte na kamínek třeba mandalu. Vypadají moc pěkně.

Tip třetí: vzkazy a citáty

Na pěkném malovaném kamínku se může krásně blýsknout i nějaký nápis, slovíčko nebo třeba krátký citát. Takový kamínek se vzkazem zaručeně potěší toho, kdo ho najde a odnese si jej domů.

Tip čtvrtý: tematické obrázky

Nadchlo vás malování na kamínky, inspirace vám ale došla? Nevadí, máme tu další tip: tematické obrázky. Například v období Velikonoc se objevují kamínky s kuřátky nebo vajíčky. Na Vánoce zase vločky nebo Betlém.

Tip pátý: postavičky z animáků

Chcete-li do malování zapojit i děti, navrhněte jim, že na kamínky namalujte oblíbené postavy z animovaných filmů a pohádek. I zde je rozhodně z čeho vybírat, každé dítě má své favority, které ráno vídá v televizi.