Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Ostatní

Aplikace pro detektoráře: 3 nejlepší v roce 2024

Aplikace pro detektoráře: 3 nejlepší v roce 2024

Všichni hledači pokladů potřebují nějaký systém, díky kterému si zaznamenají místa a všechny nálezy. Naštěstí technologie jsou pokročilé a aplikace pro detektoráře najdete u nás i v zahraničí. Pro inspiraci se dnes podíváme na tři aplikace, které vám při hledání pokladů pomohou. Může jít o drobný detail, který vás podpoří ve vašem koníčku a zpříjemní vám každou výpravu s detektorem.

Muž s detektorem kovu

Tect O Trak Lite

Tato aplikace není tolik známá, ale dokáže sledovat váš pohyb při hledání pokladů. Stejně jako u jiných programů zde můžete pořizovat fotografie, přidávat záznamy a nakonec si nechat všechny informace exportovat v souboru např. do svého e-mailu. A máte tu také zajímavou vychytávku, kterou je zabudovaná funkce baterky. Nemusíte ji proto při pátrání hledat v jiné části mobilu.

Archemapp

Tato aplikace je česká a velmi jednoduchá. Můžete si zde zaznamenat všechny nálezy i jejich polohu. Díky tomu budete mít přehled o tom, co jste našli a kde se vám dařilo nejvíce.Vkládání je velmi intuitivní. Na aplikaci se stále pracuje, ale již teď si její funkce užijete. Vložit můžete:

  • fotka,
  • hloubka,
  • místo na mapě,
  • rozměry,
  • datum,
  • poznámky a další.
Stará mince

Lovec pokladů

Toto je další česká aplikace, která funguje pouze s připojením na internet. Aplikace pro detektoráře jsou často spojeny s webovými stránkami pro fanoušky tohoto koníčku. V tomto případě se jedná o prodlouženou ruku webové stránky Lovecpokladu.cz. Každý uživatel zde má svůj účet, kde si můžete zaznamenat své nálezy nebo pořídit fotografie. Je to velmi jednoduché, ale pro záznam vám to zajisté postačí. Ze zahraničních aplikací můžeme zmínit následující.

AplikaceFunkce
Finders Keeperspoloha GPS, popis, fotografie
My Metal Detectorseznamy nálezů, poznámky, fotografie
Detectaliaspráva záznamů, fotografie, poloha GPS, datum
Metal Detecting Logpopis, fotografie, poloha GPS, organizace nálezů