Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Životní prostředí

Kde hledat s detektorem: 3 tipy na nejlepší místa!

Kde hledat s detektorem: 3 tipy na nejlepší místa!

Hledání pokladů není skvělá aktivita jen pro děti, ale i pro dospělé. Potřebujete k tomu jen jeden přístroj, správné místo, hezké počasí a svůj čas. Na svých výpravách můžete najít běžné předměty, ale také velké zajímavosti. V první řadě můžete začít hledat na:

  • vlastním pozemku,
  • soukromém pozemku (s povolením).
Detektor kovu na louce

Lesní cesty

Polní a lesní cesty jsou pro hledání ideální. Lidé tam často ztrácejí předměty a často skrývají i velmi staré poklady. Navíc zde budete mít poměrně dost soukromí, takže je to ideální pro začátečníky, kteří nechtějí chodit s detektorem kovu mezi lidmi. V lese potkáte maximálně pejskaře, rodiny s dětmi nebo cyklisty.

Veřejná místa

V tomto případě mluvíme hlavně o plážích, parcích nebo sportovištích. Tato místa jsou velmi populární pro všechny hledače kovů. Nejzajímavější jsou přitom pláže podél moře. Moře totiž může vyplavit velmi zajímavé předměty, které na vaši pláž putovaly i tisíce kilometrů. Díky tomu nikdy nevíte, na co narazíte. V Evropě najdete hodně pláží, které patří k oblíbeným mezi hledači pokladů. Podívejme se na pár z nejoblíbenějších, na kterých můžete najít staré mince a historické artefakty.

Durdle Door BeachAnglie
Sennen CoveCornwall, Anglie
AlgarvePortugalsko
Gnejna Bay nebo Golden BayMalta
Faliraki nebo Elli BeachRhodos, Řecko
Detektor kovu na pláži

Historické lokality

Staré parky, historické památky nebo opuštěné osady jsou ideální na hledání velkých a historických zajímavostí. V areálu památek se nezapomeňte zeptat, jestli se tam můžete projít s detektorem. Někde bude jistě potřebovat povolení a počítejte také s určitým omezením. Dávejte si pozor hlavně v případě historických nálezů, které možná budete muset odevzdat.

V Čechách najdete hodně míst, která mají bohatou historii. Mezi nejoblíbenější patří Šumava na hranicích s Rakouskem, kde můžete najít artefakty z druhé světové války. Na Znojemsku zase můžete najít předměty ze středověku a raného novověku. Stačí, když navštívíte místní lesy nebo památky. A hledat můžete také kolem hradů a zámku v jižních Čechách, např. na Třeboňsku.