Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

CestováníTuristika Jeseníky

Trasa na Rešovské vodopády z Rešova po červené

Trasa na Rešovské vodopády z Rešova po červené

Rešovské vodopády patří k oblíbeným turistickým cílům mnoha lidí, jelikož se jedná o opravdu krásné místo, kde přejdete na jiné myšlenky a vyčistíte si hlavu. Možná nevíte, ale Rešovské vodopády jsou největší vodopády Nízkého Jeseníku. Tras jak se na toto místo dostat je celá řada a v tomto článku se podíváme na trasu z Rešova.

Základní informace o trase

  • Délka trasy: 1,6 km
  • Převýšení: – 158 metrů (hlavně se jde z kopce dolů)
  • Turistická značka: červená
  • Časová náročnost: cca 1 hodinu – záleží podle fyzické kondice
  • Dopravní dostupnost: auto

Dopravní dostupnost

Jakmile přijedete do Rešova ze směru od Horního města, tak na začátku obce se nachází velké parkoviště, odkud se můžete vydat směrem k Rešovským vodopádům. Dokonce jak někteří poznamenali na recenzích na mapách, tak i ideální místo pro obytná auta.

Vzhůru k Rešovským vodopádům

Cesta z Rešova k vodopádům není nijak náročná a jak je zmíněno hned ze začátku článku, tak není ani moc dlouhá. Primárně se jedná o lesní cestu. Jakmile se budete blížit k vašemu vytouženému cíli, tak to bude trochu náročnější. Místy budete muset překročit velké kameny nebo jít přes dřevěné mosty. Každopádně jak mnozí poznamenaly, ten výsledek za to bude stát.

Pokud máte dostatek času, vše máte nafoceno a nespěcháte domů, tak se můžete vydat klidně dále po zelené směrem do Horního Města, kde je poblíž geostezka nebo hornické muzeum.

Další fotografie z cesty

Náročnost výšlapu a doporučená výbava

Jak jsem psal výše, tak trasa není nijak moc náročná, ale problém může nastat, jak u cíle budete překračovat velké kameny, které mohou být kluzké. Také si budete muset dát pozor, kam a jak našlapujete. Přirovnal bych to částečně k cestě po Bílé Opavě do Karlovy studánky. Je také nutné myslet na kvalitní obuv, která vám drží nohu. Určitě nedoporučuji žádné žabky, crosky a podobnou obuv. S tím se pojí také to, že určitě s sebou neberte pro děti žádné kolečkové brusle, odrážedla apod. Věřím, že je to v celku jasné, ale radši to zde píšu. Co se týká obuvi, tak jsem zde zkoušel ponožkoboty Skinners, které se mi vyplatily. Vůbec mi to neklouzalo díky hrubému povrchu na obuvi.

Mohlo by vás dále zajímat: