Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

Cestování

Kam na výlet v Českém středohoří?

Kam na výlet v Českém středohoří?

Tipů na krásnou dovolenou nebo alespoň výlet není nikdy dost. Proto vám dnes přinášíme pár nápadů, kam vyrazit, pokud vás vaše cesty zavedou do Českého středohoří. A že je skutečně o co stát!

„Kosmické hory” vás okouzlí svou krajinou i historií

Právě České středohoří v dávné době bylo sopečně nejaktivnější lokalitou na našem území, což dnes připomínají místní kopce neboli lávové sopouchy. V kombinaci se zdejší architekturou, historií a typickou českou krajinou se jedná o skutečně nezapomenutelný pohled, který si můžete vychutnat třeba z nejvyšší hory Milešovky. Připravte se však na pořádný vítr – jedná se o největrnější bod v ČR, kde s výjimkou osmi dnů fouká furt!

Ani pořádná bouře zde není žádnou výjimkou. Ale ten výhled? Ten za to rozhodně stojí.

Ještě, než se do Českého středohoří vydáte, nezapomeňte si rezervovat chatu nebo chalupu, ve které si svou dovolenou užijete skutečně v klidu.

Za historií do Terezína i na Hazmburk

Terezín byl původně pevností z 18. století. Dnes si však většina z nás nevybaví pod tímto městem nic jiného než hrůzy 2. světové války. Právě připomínku tohoto období můžete v Památníku Terezín nalézt. I samotné město a jeho historie však stojí za návštěvu.

Kromě děsivé historie nacistických hrůz můžete v Českém středohoří poznávat i zdejší hrady a zámky, jako je například zřícenina hradu Hazmburk nebo úchvatný Bezděz. Milovníci zámků si na své přijdou zase ve Veltrusech.

Příroda, ze které se vám nebude chtít zpět do města

Preferujete přírodu? I té si v Českém středohoří můžete užít naplno. Právě v Českém středohoří se těží typický český granát. Milujete skály? Určitě nesmíte minout bránu do Čech, Porta Bohemica je nádherným skalním kaňonem, poblíž kterého se nachází mmj. také hrad Střekov. Porta Bohemica se nachází v Labském údolí, které je celé skvělým celodenním výletem pro cyklisty i pěší turisty.

No a když mluvíme o Českém středohoří, nesmíme samozřejmě vynechat ani Panskou bránu, která je naší nejpopulárnější památkou na dobu sopečné aktivity.

Ať už do Českého středohoří vyrážíte na víkend nebo na týden, nudit se rozhodně nebudete.