Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

CestováníTuristika Jeseníky

Rešovské vodopády – poznejte jejich krásu

Rešovské vodopády – poznejte jejich krásu

Výlet k vodopádům potěší srdce každého romantika a dobrodruha. Představa exotických vodopádů v zahraničí je jistě lákavá, ale i u nás v České republice máme nádherné kaskády, které rozhodně stojí za návštěvu. Doporučujeme proto navštívit Rešovské vodopády, které jsou největšími vodopády v Nízkých Jeseníkách. Vyčistěte si hlavu za zvuku šumění vodopádů. Projděte se po dřevěných lávkách a mostech a užijete si krásné okolí.

Rešovské vodopády trasa

Turistických tras, které vedou k Rešovským vodopádům je celá řada a vždy záleží na časových a dopravních možnostech. Nejčastější cesta je přímo z obce Rešova, ale je také nejkratší. Pokud máte dostatek času, tak se můžete vydat z hradu Sovinec, případně i Rýmařova. My jsme zvolili cestu z Horního Města i kvůli tomu, že jsme měli dítě v nosítku, tak ať to není pro něj příliš náročné.

Rešovské vodopády z Horního města

Velmi příjemná cesta, můžete zaparkovat u penzionu Chata Na Mlýně, kde si poté můžete dát něco dobrého. Délka trasy je 3,6 km. Detailnější informace najdete v článku – Trasa na Rešovské vodopády z Horního Města.

Rešovské vodopády z Rešova

Nejčastější trasa, kterou chodí nejvíce lidí. Délka trasy je 1,5 km. Parkovat můžete na parkovišti hned ze začátku Rešova. Detailnější informace najdete v článku – Trasa na Rešovské vodopády z Rešova po červené.

Rešovské vodopády z Rýmařova

Pokud nemáte v plánu brát auto, tak toto je správná volba. Dojedete do Rýmařova autobusem a odtud se můžete vydat po zelené turistické značce směrem k Rešovským vodopádům. Délka trasy je 8,7 km. Detailnější informace najdete na stránkách Rýmařovska.

Rešovské vodopády z Rudy

Do Rudy můžete také jet autobusem a můžete se vydat k Rešovským vodopádům úplně z jiného směru než se tradičně chodí. Půjdete po žluté turistické značce. Délka trasy jsou 3 km. Pokud máte dost času, tak v Rudě je křížová cesta na Křížový vrch.

Rešovské vodopády z hradu Sovinec

Delší trasou je možnost jít z Jiříkova, respektive z místní části Sovinec. Je zde i autobusová zastávka. Pokud máte dostatek času, tak se můžete jít podívat na hrad Sovinec nebo také kostel sv. Augustina. K Rešovským vodopádům půjdete po červené turistické značce. Nejdříve k rozcestníku Valšovský důl a dále do obce Rešov, kdy to je k Rešovským vodopádům už opravdu kousek. Délka trasy je 8,9 km.

Náročnost trasy

Bude záležet, jakou trasu si zvolíte, abyste se k vodopádům dostali. Každopádně je důležité myslet, že před samotným vodopádem je trasa náročnější. Z vlastní zkušenosti to je ze strany od Horního Města (po zelené turistické značce) náročnější než po klasické cestě z Rešova (po červené turistické značce).

Nejnáročnější to je před samotným vodopádem, kde jsou velké kameny, které pokud budou mokré, tak budou nepříjemně klouzat. Také cesta u cíle není stejná jako když jste šli lesem, ale je důležité se dívat, kam dáváte nohy. Proto určitě nedoporučujeme si brát boty, které vám nedrží nohu. Tedy různé žabky apod. Pokud jste šli naučnou stezku Bílá Opava, tak bych řekl, že to je do určité míry srovnatelné (samozřejmě ne tak dlouhé).

Na Rešovské vodopády s dětmi

Na Rešovské vodopády se s dětmi dostanete, ale doporučujeme být opatrní, jak tam s nimi půjdete. Určitě záleží, jak jsou staří a jaké jsou jejich možnosti. Jak je už výše zmíněno, tak trasa je ke konci docela náročná, proto na toto musíte myslet. Pokud vaše děti ještě nechodí, tak si je můžete dát do krosničky, šátku nebo nosítka. My jsme měli Toníka v nosítku, ale i tak jsme si dávali bedlivý pozor, kam našlapujeme, aby se nic nestalo. Jakmile jsme došlo k vodopádům, tak jsme zjistili, že lidí, kteří berou své děti v nosítku apod. je více.

Krosnička s dítětem
Na Rešovské vodopády můžete vzít s sebou i malé děti a to třeba do nosítka

Je možné jít na Rešovské vodopády s kočárkem?

V okolí vodopádu jsou velké kameny a nerovný povrch, které znemožňuje se tam s kočárkem dostat.

Fotografie z Rešovských vodopádů

Vstupné

Žádné vstupné zde není.

Ubytování

 • Možností, kde se ubytovat je celá řada, poté už záleží na preferencích každého člověka a dalších plánech. Penziony se nachází v Horním Městě, Rešově, Jiříkově nebo také v Rudě a dalším okolí.

Kam dále po okolí

Záleží na vašich časových možnostech a také jak jste se dostali k Rešovským vodopádům, ale uvádíme možnosti, které jsou v okolí, kam dále byste mohli jít na výlet.

 • Geostezka v okolí Horního Města,
 • Hornické muzeum v přírodě v Horním Městě,
 • Motokrosová trať v Horním městě,
 • zámek v Janovicích v Janovicích u Rýmařova,
 • Křížová cesta v Rudě,
 • Pradědova galerie U Halouzků,
 • hrad Sovinec,
 • kostel sv. Augustina v Sovinci s muzeem řádu německých rytířů ve věži,
 • vysílač Praděd,
 • rybník Tvrdkov u Rýmařova,
 • arboretum Makču Pikču v obci Paseka.

Další zajímavosti

 • V restaurace Rešov si můžete dát také pivo, kterému říkají Rešovský korbel.
 • Když půjdete od Rešovských vodopádů směrem do Horního Města, tak se můžete jít podívat na zříceninu hradu Rešov. Ten byl založen koncem 13. století.
 • Rešovské vodopády jsou největší vodopády Nízkého Jeseníku.

Názory od dalších turistů


Nádherné místo. Je tu trošku náročnější terén takže to není úplně pro každého, ale pokud to jen trošku jde určitě doporučuji

Ověřený zákazník Google

Krásné místo na planetě, konkrétně u nás v ČR, je potřeba navštívit toto místo teď na podzim v týdnu bez lidí krása.

Ověřený zákazník Google

Často se ptáte:

Mohu na Rešovské vodopády se psem?

Se psem se k Rešovským vodopádům dostanete, ale myslete na náročnost trasy, jestli to váš pes zvládne. Místy jsou velké kameny, které se těžko překračují.

Dostanu se k Rešovským vodopádům na kole?

Pokud máte v plánu dojet k Rešovským vodopádům na kole, tak to bohužel možné není, nevede tam žádná cyklostezka. Nejlepší bude, když dojedete k nejbližší restauraci a odtud dále pouze pěšky.