Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

CestováníHonzaTipy a recenze

Kávovary na cesty 2. díl: Recenze na Wacaco Nanopresso

Kávovary na cesty 2. díl: Recenze na Wacaco Nanopresso

Představte si nocování někde v horách. Ráno se probudíte a slunce se začíná pomalu objevovat nad obzorem. Krásný okamžik, kterému chybí už jen jediná věc, aby byl naprosto dokonalý….káva.

Jednou z možností, jak si kávu v outdoor podmínkách připravit, je použít cestovní kávovar Wacaco Nanopresso. Ten dokáže vytvořit ne jen tak ledajaké kafe, ale připraví vám espresso jako z kavárny.

V této recenzi si popíšeme z čeho se Wacaco Nanopresso skládá, jak se používá, a kde ho seženete za dobrou cenu.

Není káva jako káva

Jak už jsem zmiňoval v úvodu článku, tak Wacaco je schopno připravit kávu, která je srovnatelná s espressem z kavárny. Funguje totiž na stejném principu jako profesionální kávovary a tím je průtok horké vody skrz dávku mleté kávy pod vysokým tlakem. Zde se ale obejdeme bez elektrické energie a tlak vytvoříme ručně pomocí vestavěného pístu. Ten dokáže vyvinout tlak až 18 barů.

Wacaco Nanopresso

Malý kompatní cestovní kávovar s manuálním ovládáním. Pro přípravu 80 ml espressa z mleté kávy.

+ skvělý na cestování

+ krásný design

+ chuť připravené kávy

+ jednoduchá obsluha

+ malý a skladný

Moje osobní recenze na Wacaco Nanopresso

Wacaco jsem si objednal v mé oblíbené zelené barvě. V ruce Wacaco Nanopresso působí pevným a bytelným dojmem. Plast je tvrdý, s povrchovou úpravou, která je příjemná na omak.

Na nádržce s vodou a portafiltru jsou hluboké drážky, které umožňují jednoduché šroubování a zároveň plní protiskluzovou ochranu, když máte kávovar v ruce.

Píst se do pohotovostní polohy vysouvá lehkým pootočením proti směru hodinových ručiček. Chod pístu je jemný a pro mě velice příjemný. Není potřeba velké síly, abychom jej stlačili nadoraz.

Velkým plusem je přepravní obal, který slouží zároveň jako ochrana před rozbitím.

Co se týče chutě připravené kávy, tak pokud vyberete kvalitní druh a bude správně namletá, tak za mě nebudete zklamaní. Výsledná káva je silná, chuťově dobrá a s vrstvou tzv. crémy na povrchu. Přesně tak jako u správně připraveného espressa.

Příprava kávy v Wacaco Nanopresso

Samotná příprava kávy v ručním pressovači je velmi jednoduchá. K vytvoření potřebného tlaku se nenadřeme, protože píst má hladký a lehký průběh. K výrobě jednoho šálku (80 ml) kávy nám stačí průměrně 30 zmáčknutí pístu.

Jediné co si budeme muset zajistit je horká voda. Tu si v horách připravíme na plynovém hořáku, nebo ve varné konvici, pokud jsme v kempu nebo domácích podmínkách.

Cestovní kávovar na kapsle

Wacaco Nanopresso má ještě jednu vychytávku. Pokud si espresso připravujete raději z kapslí než z mleté kávy, můžete si pořídit k základnímu kávovaru ještě tzv. Wacaco adaptér Nanopresso NS. Ten vám umožní připravit kávu z Nespresso kapslí, takže příprava a údržba kávovaru bude ještě o to jednodušší.

Wacaco Nanopresso NS adaptér

Doplněk k Wacaco nanopresso pro přípravu kávy z Nespresso kapslí

+ umožňuje přípravu kávy z kapslí

+ malá hmotnost – 130 g

Z čeho se Wacaco Nanopresso skládá

Pokud budeme počítat i příslušenství, tak Wacaco má celkem 8 částí, kterými jsou:

  1. Tělo kávovaru s ručním pístem
  2. Vodní nádržka
  3. Espresso šálek
  4. Portafiltr s tryskou
  5. Nádobka na kávu
  6. Odměrka/pěchovadlo
  7. Štěteček
  8. Pevný a odolný obal

Základní specifikace Wacaco Nanopresso

Rozměry 156x71x62 mm
Váha 336 g
Objem připravené kávy 80 ml
Dávka mleté kávy 8 g
Maximální tlak 18 barů

Kde Wacaco Nanopresso koupit?

Osobně jsem si Wacaco zakoupil v eshopu Cestovatelskyobchod.cz. Dodání bylo rychlé a bez problémů.

Tento eshop jsem si vybral hlavně díky pozitivním uživatelským recenzím a dobrým cenám. Navíc v jeho nabídce najdete mnoho dalšího užitečného vybavení pro cestovatele.