Umíme poradit

Návody pro každý den | Umíme poradit

CestováníHonzaTipy a recenze

Hotová jídla v pytlíku: recenze na Hotovky.cz

Hotová jídla v pytlíku: recenze na Hotovky.cz

Hotová jídla v pytlíku jsou skvělou volbou jak si rychle zajistit jídlo při různých příležitostech. Představte si následující situace. Jedete někam na dovolenou, jdete na vícedenní trek do hor a nebo jste jenom doma a místo vaření chcete relaxovat. Ve všech případech budete chtít řešit jídlo způsobem, který vám zabere málo času s přípravou a zároveň budete chtít, aby jídlo bylo co nejkvalitnější. Všechny tyto požadavky splňují hotová jídla od české firmy Hotovky.cz. Hotovky se specializují na výrobu sterilovaných jídel ze 100% surovin a bez přidaných konzervantů. Všechny jejich jídla jsou připravena za pár minut.

Na jejich webu si můžete vybrat ze široké nabídky hlavních jídel bez příloh a nebo polévek. Všechny jídla jsou buď v jednoporcové nebo dvouporcové verzi.

Osobně jsem jejich jídla vyzkoušel a byl jsem mile překvapen chutí a jednoduchostí přípravy. Osvědčily se mi hlavně na horách, kde jsem si oběd nebo večeři připravil na klasickém kempingovém vařiči v ešusu. Veškerá příprava trvá jen pár minut, po kterých máte plnohodnotné jídlo, i když zrovna sedíte někde v lese pod smrkem 🙂

Recenze vybraných jídel

Pro účely této recenze jsem vyzkoušel 3 hlavní jídla a 2 polévky, které jsem otestoval u sebe doma v kuchyni. Všechny zakoupené balení byly o velikosti jedné porce.

Recenze na hovězí guláš

Toto jídlo jsem vybral z důvodu, že mám guláš hodně rád, ale nebaví mě ho vařit, jelikož je příprava poměrně dlouhá. Na druhou stranu je jednoduchý, co se výběru přílohy týče. Na horách vám stačí klasický chleba, doma pak můžete kombinovat s knedlíkem nebo těstovinami.

Mé osobní dojmy

Guláš z Hotovek mi chutnal. Maso bylo příjemně měkké, nebylo šlachovité a zároveň ho bylo dost. Šťáva měla střední hustotu a bylo jí dostatek.

Jediná věc, kterou bych zlepšil je pikantnost. Osobně preferuji ostřejší jídla, takže bych přidal více koření. Chápu však, že každý vnímá chuť jinak, navíc toto lze vyřešit vlastním kořením. Sečteno podtrženo, za mě guláš uspěl na výbornou.

+ dobrá hustota omáčky

+ dostatek masa na porci

+ kvalitní maso

– pro mě málo pikantní

Recenze na vepřovou směs na rizoto

Vepřová směs je další skvělé jídlo, které se dá kombinovat s různými přílohami (nejen rýží) a docílit tak různých variant pokrmů.

Mé osobní dojmy

Vepřová směs je plná zeleniny a masa. Co mě překvapilo bylo to, že např. kukuřice byla příjemně křupavá. Osobně ji takovou znám jen z jídel, které jsou připraveny jako čerstvé. U jiné značky, která se specializuje na sterilovaná hotová jídla v pytlíku, se mi totiž stalo, že byla kukuřice měkká a “rozmňaganá” – těžko říct z jakého důvodu. Hodnotím velice kladně i množství jídla, které pro mě bylo naprosto dostačující. Za mě opět super volba!

+ dostatečně velká porce

+ zelenina nebyla rozvařená

– nic mě nenapadá

Recenze na kuřecí kapsu

Kuřecí kapsa je plátek kuřecího prsa, který je smotán a naplněn salámem, kapií, hráškem, sýrem a vejcem. To pak plave v omáčce z vývaru a zeleniny.

Mé osobní dojmy

Chuťově nebylo jídlo špatné. Měl jsem ale problém s velikostí porce, kdy mi přišlo, že je kapsa pro jednoho člověka malá. I tak jde ale o jídlo, které neurazí a své stravníky si určitě najde. Jako přílohu bych doporučil rýži nebo těstoviny. Na čundr nebo trek bych jej díky své konzistenci úplně nevolil, avšak v kempu nebo doma v kuchyni poslouží dobře.

+ omáčka dobré konzistence

+ kvalitní kuřecí maso

– kapsa mi přišla malá

Recenze na čočkovou polévku

Na tuhle polévku jsem se těšil, protože čočkovou miluju. Díky tomu jsem si ji vybral i k sepsání recenze.

Mé osobní dojmy

K mé radosti jsem se v polévce nezklamal. Polévka je dobře ochucená, a jsou v ní kusy uzeného masa. Má velkou hustotu, takže zasytí. Za mě ideální volba na trek do hor nebo si ji udělat doma jako rychlou večeři. V obou případech dobře poslouží.

+ dobře ochucená

+ polévka zasytí

+ kousky uzeného masa v polévce

– nic mě nenapadá

Recenze na hovězí vývar s játrovými knedlíčky

Kdo by neměl rád silný hovězí vývar? Byl jsem zvědavý, jak ho dokážou udělat v Hotovkách, a tak jsem ho vyzkoušel.

Mé osobní dojmy

Musím uznat, že vývar je hodně dobrý. Je silný, chutný a s kousky zeleniny (mrkev + celer). Navíc s výbornými játrovými knedlíčky. Pokud si ho budete připravovat doma, tak bych si dodělal ještě vlasové nudle, aby bylo dílo dokonalé.

+ silná výrazná chuť

+ chutné játrové knedlíčky

+ dobrá zelenina

– nic mě nenapadá

Kde se dají Hotovky využít

 • jídlo na trek
 • jídlo na dovolenou
 • hotové jídlo na cesty autem
 • hotové jídlo domů – do zásoby

Možnosti přípravy

 • na sporáku doma
 • v mikrovlnné troubě
 • v ešusu na kempingovém vařiči
 • pomocí samoohřívacích sáčků – super věc do lesa

Celková recenze firmy Hotovky.cz

Po vyzkoušení výše zmíněných jídel vám můžu firmu Hotovky.cz bez váhání doporučit. Na jejich webových stránkách naleznete jak mnou recenzovaná jídla, tak mnoho dalších druhů. Líbí se mi přístup firmy, která za rozumné peníze přináší vysokou kvalitu ve formě chutných jídel bez přidaných konzervantů a jiných aditiv.

Sterilovaná jídla Hotovky.cz bych doporučil všem těm, kteří tráví čas mimo domov a potřebují si uvařit kvalitní a plnohodnotnou stravu. Ať už je to na dovolených, služebních cestách a nebo čundrech v přírodě 🙂

Výhody

 • výběr z mnoha druhů jídel
 • dlouhá životnost
 • příznivá cena
 • kvalita surovin
 • jídla bez konzervantů
 • vegetariánské a bezlepkové varianty jídel

Nevýhody

 • jídla jsou bez přílohy

Mezi další firmy, které se specializují na hotová jídla na cesty můžeme zařadit například firmu Adventure Menu, o které jsem sepsal článek Recenze na hotová jídla Adventure Menu.